Szanowni Państwo!


Przez ostatnich kilkanaście lat wspólnie zmienialiśmy nasze miasto w prawdziwą europejską metropolię, w której młodzi ludzi widzą swoją przyszłość, chcą tu żyć, pracować i wychowywać swoje dzieci. To prawdziwy powód do dumy dla nas wszystkich.


W ciągu najbliższych tygodni usłyszycie z pewnością wiele niesprawiedliwych ocen dotyczących Krakowa – to niestety norma podczas kampanii wyborczej. Wierzę, że w tym wyborczym wyścigu zachowają Państwo obiektywizm. Porównajcie proszę Kraków sprzed kilkunastu laty z tym co jest obecnie. Przeglądnijcie stare albumy ze zdjęciami. Porozmawiajcie z mieszkańcami innych miast. Może problemy przedstawiane jako wyłącznie krakowskie dotyczą każdego dużego miasta? A może przekonają się Państwo, że wiele naszych krakowskich rozwiązań jest naprawdę dobrych i skutecznych, a inni powinni się od nas uczyć?


Proszę o jedno: nie dajcie sobie Państwo odebrać dumy z tego, czego wspólnie dokonaliśmy przez ostatnich kilkanaście lat!


Żyjemy w nowoczesnym mieście, dysponującym w pełni ekologicznym taborem komunikacji miejskiej (czego nie udało się dokonać jeszcze nikomu w Polsce), mamy najczystszą w całej Europie wodę płynąca z kranu. Jedna z najnowocześniejszych w Europie ekospalarni utylizuje w bezpieczny sposób śmieci, które każdego dnia produkujemy. Takie jest oblicze metropolii z blisko milionem mieszkańców. Metropolii przyjaznej środowisku naturalnemu, która jako pierwsze polskie miasto podjęła się walki o czyste powietrze, stała się wzorem dla innych miast. Jesteśmy miastem, które każdego roku realizuje setki inwestycji – od tych największych drogowych, po drobne remonty chodników i parki kieszonkowe.


Jesteśmy też miastem, które dostępnością miejsc pracy i swoją atrakcyjnością przyciąga nowych mieszkańców. Taki szybko rozwój miasta nie pozostaje bez konsekwencji. Nowe osiedla są budowane na prywatnych terenach, a inwestorzy nie zawsze chcą pamiętać o potrzebnej infrastrukturze społecznej, zrzucając jej zapewnienie na barki miasta. Nie ugniemy się przed tą samolubną polityką i uczynimy wszystko, by nowa ustawa deweloperska nie unieszczęśliwiała mieszkańców, doprowadzając do dewastacji miasta. Wierzę, że wspólnie z radnymi Krakowa wprowadzimy skuteczne przeciw temu bariery.
Pamiętam, że Kraków to nie tylko zabytkowe centrum miasta. W moim programie proponuję konkretne rozwiązania dla wszystkich dzielnic miasta, by wszyscy mieszkańcy mieli równy dostęp do usług i infrastruktury społecznej miasta, niezależnie od rejonu w którym mieszkają. Myślę tutaj szczególnie o dużych osiedlach.


Chcę, by w mieście wygodnie żyło się zarówno krakowianom „z dziada pradziada”, jak i tym, którzy Kraków za miejsce swego życia wybrali już jako dorośli ludzie.


Wierząc, że nikt tak dobrze nie zna potrzeb krakowian jak oni sami i doceniając wszystkich, którzy poświęcając swój wolny czas działają na rzecz swoich wspólnot i naszego miasta, postanowiłem iść do tegorocznych wyborów z hasłem:
„Wspólnie tworzymy przyszłość Krakowa”


Zapraszam wszystkich, niezależnie od środowisk z jakich pochodzą, do wspólnej pracy na rzecz naszego miasta! A Państwa, którzy znaleźliście się na tej stronie – proszę o głos w wyborach.

Jacek Majchrowski

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok