Troska o parki, tereny zielone i rekreacyjne to nasz priorytet, bo zieleń w mieście podnosi jakość życia mieszkańców oraz gwarantuje czystsze i zdrowsze powietrze. Jedno drzewo produkuje w ciągu roku tyle tlenu, ile zużywa człowiek w ciągu dwóch lat swojego życia. Dlatego stawiamy na ochronę i kształtowanie środowiska.

W ubiegłym roku w pielęgnację, rewitalizację i nowe tereny zielone Kraków zainwestował 100 mln złotych, w roku 2018 będzie to ponad 130 mln!

W czasie ostatniej kadencji odrestaurowany został park Krakowski, powstał nowy park na Zabłociu – Stacja Wisła i park linearny wzdłuż Grota-Roweckiego. Trwają prace na przy Zalewie Nowohuckim i północnej części Zalewu Bagry, prowadzona jest również rewitalizacja parku Lotników Polskich, Parku Żeromskiego i Reduta.

Do końca bieżącego roku powstanie 18 parków kieszonkowych, czyli niewielkich zielonych enklaw w różnych częściach miasta. Chcemy budować kolejne zielone ulice, czyli przestrzenie łączące funkcje ulicy, deptaku, parkingu i miejsca spotkań. Ważna jest też dbałość o nowe nasadzenia. Od 2015 roku posadzono 64 tysiące drzew i 323 tysiące krzewów! I to nie koniec!

W kolejnych latach planujemy zagospodarowanie terenów pod park w sąsiedztwie nowego szpitala uniwersyteckiego oraz połączenie tych obszarów w całość ścieżkami dla pieszych, rolkarzy i rowerzystów, dzięki czemu w Podgórzu powstanie zielony pierścień o pow. 140 ha.

Będzie zielono :)

 

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok