Umowa na przebudowę schroniska dla zwierząt przy ul. Rybnej została podpisana przez prezydenta Jacka Majchrowskiego w Międzynarodowy Dzień Zwierząt, 4 października. Inwestycja powinna ruszyć jeszcze w tym roku, a jej wartość to 4,7 mln zł. Tę dobrą wiadomość prezydent ogłosił podczas dorocznego organizowanego już po raz trzydziesty przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami koncertu charytatywnego „Granie na Szczekanie” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego.

- Dzięki tej inwestycji schronisko zmieni się w nowoczesną placówkę, gdzie zwierzęta w godziwych warunkach czekają na swoich nowych właścicieli – powiedział Jacek Majchrowski.

To już kolejny etap przebudowy schroniska, podczas którego powstanie nowy pawilon dla zwierząt mieszczący kwarantanny. Wykonawca przebuduje też instalacje wewnętrzne oraz zaaranżuje od nowa otoczenie schroniska wraz z przełożeniem infrastruktury podziemnej.
Zgodnie z planem prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Warto przypomnieć, że w poprzednich latach miasto zmodernizowało kotłownię schroniska oraz wybudowało budynek rekonwalescencji dla zwierząt.

 

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok