Kraków jest liderem walki ze smogiem. To odpowiedź na funkcjonującą od lat opinię najbardziej zanieczyszczonego miasta. W ostatnim raporcie NIK nasze miasto zostało wyróżnione za program dopłat dla osób wymieniających paleniska na ogrzewanie proekologiczne.

W ciągu ostatniej kadencji krakowianie korzystając z programu miejskiego zlikwidowali 37 tysięcy pieców, a tylko w 2017 roku przy wsparciu dotacji z budżetu miasta zlikwidowanych zostało 6 tysięcy starych pieców, które zostały zastąpione nowoczesnymi i ekologicznymi rozwiązaniami. W tym roku kwota dotacji celowych wyniesie 65 mln złotych.

Trwa intensywna rozbudowa sieci ciepłowniczej. W ścisłym centrum miasta zlikwidowano 2500 palenisk w aż 249 budynkach!

Jako jedyne miasto w Polsce Kraków zdecydował się na wprowadzenie zakazu palenia węglem, wprowadzając równocześnie program dopłat do rachunków dla mniej zasobnych mieszkańców.

Kraków jest miastem o najnowocześniejszej i najbardziej ekologicznej flocie autobusowej w Polsce. Tylko w 2018 roku krakowski przewoźnik kupił 86 niskoemisyjnych autobusów za kwotę ponad 100 mln zł. To dopiero połowa zakupów planowanych na ten rok. W sumie miasto wzbogaci się w tym roku o 160 autobusów za ok. 200 mln zł!

Jest czym oddychać :)

 

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok