W tak dużym mieście jak Kraków organizacja transportu i komunikacji miejskiej oraz rozbudowa infrastruktury drogowej to podstawowe zadanie, któremu muszą sprostać władze miasta. Priorytetem jest rozwój infrastruktury tramwajowej, budowa nowych i modernizacja już istniejących torowisk i linii.

Krakowski Szybki Tramwaj to m. in. najdłuższa estakada tramwajowa w Polsce, która znacznie skraca czas dojazdu z północy na południe miasta. W tym roku rozpocznie się budowa linii tramwajowej z Krowodrzy Górki na Górkę Narodową, zaawansowane są też prace nad rozbudową linii Krowodrza Górka – Azory wraz z przedłużeniem do Bronowic oraz linii z Kurdwanowa do Borku Fałęckiego. Te inwestycje wiążą się z budową kolejnych parkingów P&R.

Dążymy do rozbudowy sieci przystanków komunikacji zbiorowej, tak aby odległość z każdego punktu nie była większa niż 400 m. Wiąże się to również ze zwiększeniem liczby automatów Krakowskiej Karty Miejskiej.

Nie zapominamy o mieszkańcach, którzy poruszają się rowerami. Trwa systematyczna rozbudowa ścieżek rowerowych. Poprawimy ich oznakowanie i bezpieczeństwo. Rozwija się też system roweru miejskiego Wavelo, który już niebawem zostanie wzbogacony o przyczepki i rowery dla dzieci oraz rowery elektryczne.

A wszystko po to, by łatwiej i szybciej się przemieszczać :)

 

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok