Kandydaci na radnych

Okręg 1 - obejmujący dzielnice I (Stare Miasto), II (Grzegórzki) i III (Prądnik Czerwony)
Okręg 2 - obejmujący dzielnice IV (Prądnik Biały) i V (Krowodrza)
Okręg 3 - obejmujący dzielnice VI (Bronowice), VII (Zwierzyniec) i VIII (Dębniki)
Okręg 4 - obejmujący dzielnice IX (Łagiewniki-Borek Fałęcki), X (Swoszowice) i XI (Podgórze Duchackie)
Okręg 5 - obejmujący dzielnice XII (Bieżanów-Prokocim) i XIII (Podgórze)
Okręg 6 - obejmujący dzielnice XIV (Czyżyny), XV (Mistrzejowice) i XVII (Wzgórza Krzesławickie)
Okręg 7 - obejmujący dzielnice XVI (Bieńczyce) i XVIII (Nowa Huta) 

Okręg 1
obejmujący dzielnice
I (Stare Miasto), II (Grzegórzki)
i III (Prądnik Czerwony)


JASKOWIEC

1. Dominik Jaśkowiec

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, współtwórca programów: Lasy dla Krakowa, współpracy z Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi oraz nowej procedury konsultacji społecznych. Działa na rzecz zwiększenia uczestnictwa obywateli w zarządzaniu miastem. Autor publikacji na temat samorządu terytorialnego, inicjator wielu lokalnych inicjatyw. Miłośnik zieleni.


Wantuch

2. Łukasz Wantuch
Radny III Dzielnicy Prądnik Czerwony od dwóch kadencji, radny miasta Krakowa od dwóch lat. Tata Karola i Olka. Jego hobby to budowa pojazdów elektrycznych i historia uzbrojenia drugiej wojny światowej. Poeta. Cynik. Marzyciel. Realista. Autor projektów Angielski 5 razy w Tygodniu, wykorzystania dronów w walce ze smogiem oraz zakupu oczyszczaczy do krakowskich żłobków, przedszkoli i szkół.


JANTOS

3. Małgorzata Jantos
Pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka i współautorka wielu publikacji naukowych, radna miasta Krakowa od 2002 roku. Była główną organizatorką dwóch Małopolskich Kongresów Kobiet (2015, 2016), w których wzięło udział ponad 3000 kobiet, oraz spotkań „Małgorzaty dla Małopolski”. Kocha jazz, brydża oraz swojego buldoga.


Makowski

4. Tomasz Makowski
Członek Zarządu Dzielnicy II Grzegórzki. Rodowity krakowianin. Przewodniczący Dzielnicowego Zespołu Koordynacyjnego „Bezpieczny Kraków”. Prezes Zarządu Grodzkiego PSL. Zawodowo – specjalista do spraw nieruchomości.


Bassara

5. Magdalena Bassara
Od roku 2002 do 2010 przewodnicząca Rady i Zarządu Dzielnicy II Grzegórzki, w kolejnej kadencji była radną Miasta Krakowa. Zawodowo pracowała jako informatyk tworząc systemy informatyczne dla dużych przedsiębiorstw i banków. Współzałożycielka i działaczka organizacji pozarządowych.


Wolny

6. Artur Wolny
Radny Dzielnicy II Grzegórzki. Przedsiębiorca, manager w branży turystycznej i nowych technologii. Jest szkoleniowcem w programach unijnych dla zakładających swoje firmy. Lokalny patriota. Jego priorytety to nowoczesne zarządzanie miastem, rozwój infrastruktury komunikacyjnej i terenów zielonych.


Garbacka Kalemba

7. Ewelina Garbacka-Kalemba
Od 2014 roku pełni funkcję radnej dzielnicy II – Grzegórzki, gdzie przewodniczy Komisji Edukacji. Ukończyła biologię na Uniwersytecie Pedagogicznym. Aktywnie działa na rzecz obrony praw zwierząt. Prywatnie jest mamą Mikołaja i właścicielką dwóch kotów.


Chyc Sobczyk

8. Agnieszka Chyc-Sobczyk
Nauczycielka, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 18 w Krakowie . Wcześniej szefowała jednej z krakowskich Niepublicznych Szkól Policealnych. Od zawsze edukacja była i jest jej pasją. W Radzie Miasta chciałaby zajmować się właśnie edukacją, kulturą w szerokim rozumieniu, a także wielokulturowością.


DAROS9. Tomasz Daros
Przewodniczący Rady Dzielnicy I Stare Miasto. Prawnik, obecnie odbywa aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. Skończył też studia z Zarządzania i Audytu. Jego pasją jest samorząd, sport  i chodzenie po górach. Prywatnie jest szczęśliwym mężem swojej ukochanej żony – Ewy.


Okręg 2
obejmujący dzielnice
IV (Prądnik Biały) i V (Krowodrza)


Prokop Staszecka

1. Anna Prokop – Staszecka
Dyrektor Naczelny Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie. Od 2010 r. pełni funkcję Radnej Miasta Krakowa. Na co dzień zajmuje się edukacją prozdrowotną i ekologiczną. Prywatnie jest mamą dorosłych córek i babcią dwóch wnuczek. Żeby naładować akumulatory po ciężkiej pracy, lubi spacerować, uwielbia czytać książki i słuchać muzyki operowej.


Kosek0

2. Jakub Kosek
W działalność samorządu jest zaangażowany od 12 lat. Obecnie jest radnym miasta Krakowa oraz Przewodniczącym Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały. Jest absolwentem studiów magisterskich na Uniwersytecie Jagiellońskim i Rolniczym. Na co dzień zajmuję się Funduszami Europejskimi. Jest miłośnikiem sportu, był sędzią w meczach piłki nożnej.


Stawowy

3. Grzegorz Stawowy
Absolwent Akademii Pedagogicznej. Od 2006 roku Radny Miasta Krakowa, gdzie zajmuje się tematami infrastruktury i planowania przestrzennego. Ma trzy pasje: piłkę nożną, podróże i góry. Do 20 roku życia czynnie grał w piłkę nożną, a obecnie częściej jest kibicem - jak tylko jest taka możliwość, kibicuje osobiście z trybun.


Maliszewska

4. Teodozja Maliszewska
Doktor językoznawstwa, nauczycielka. W działalności samorządowej kieruje się dewizą "bliżej ludzkich spraw, zawsze jest gotowa do pomocy". Lubi dobrą literaturę, dobrą muzykę, dobre kino i Szkło Kontaktowe.


Matras

5. Antoni Matras
Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy w korporacjach oraz w organach administracji państwowej. Jest zaangażowany w działalność społeczno – wolontaryjną, w szczególności na rzecz dzieci niepełnosprawnych.


TATULINSKA

6. Marta Tatulińska
Zaangażowana społecznie miejska aktywistka i ekspert oświatowy, przewodnicząca Forum Rad Rodziców. Jest również doświadczonym samorządowcem - wiceprzewodniczącą jednej z krakowskich rad dzielnic i mikroprzedsiębiorcą. Jest mamą dwóch nastoletnich chłopców.
Interesuje się edukacją i projektowaniem zieleni miejskiej, śpiewa jazz i maluje.


Wierzbicki

7. Zygmunt Wierzbicki
Radny, przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy V Krowodrza. Ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej. Od wielu lat pracuje jako nauczyciel i kierownik szkolenia praktycznego w jednej z krakowskich szkół średnich. Jest żonaty, ma jedną córkę.


Regulski

8. Tomasz Regulski
Od dwóch kadencji Radny Dzielnicy IV Prądnik Biały, obecnie Członek Zarządu. Ponadto od wielu lat jest Prezesem Stowarzyszenia Miłośników Bronowic Wielkich oraz wieloletnim przewodniczącym Rady Rodziców przy ZSO 53 w Krakowie. Prywatnie: od 18 lat żonaty, ojciec 2 dzieci.


Okręg 3
obejmujący dzielnice
VI (Bronowice), VII (Zwierzyniec) i VIII (Dębniki)


Miszalski ready SLAJD 00

1. Aleksander Miszalski
Przedsiębiorca działający w branży turystycznej na rynku międzynarodowym. Absolwent II LO im. Jana III Sobieskiego w Krakowie. Ukończył trzy krakowskie uczelnie UEK, UJ oraz AWF. Od 2014 roku Radny Miasta Krakowa i przewodniczący Komisji Promocji i Turystyki. Od stycznia 2018 przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Małopolsce. W wolnych chwilach uprawia sport :narty, wycieczki górskie, jazdę na rowerze i bieganie oraz podróżuje.


Z UMK KW2018 2018 09 15 RADNI WSZYSCY ZDJECIA OKREG 3 Komarewicz SLAJD 00

2. Rafał Komarewicz
Radny Miasta Krakowa, przewodniczący klubu Przyjazny Kraków. Swoje życie zawodowe związał z medycyną. Przez kilka lat pracował w dużej firmie stomatologicznej, a następnie otworzył własną działalność gospodarczą, prowadząc apteki. Prywatnie mąż i tata dwóch córek.


SLAJD 00

3. Andrzej Hawranek
Radny, przewodniczący komisji budżetowej. Konsekwentnie pracuje dla Zwierzyńca i Bronowic. Nie odpuszcza żadnej obiecanej mieszkańcom inwestycji. Mimo, iż zajmuje się głównie cyframi - ma miękkie serce dla zwierząt. Dzięki niemu krakowskie ZOO wzbogaciło się z sukcesem o żyrafy i pingwiny - uwielbiane przez Krakowian. Prywatnie właściciel dwóch kotów i 2 psów.


Z UMK KW2018 2018 09 15 RADNI WSZYSCY ZDJECIA OKREG 3 Kwarciak wybrane SLAJD 00

4. Krzysztof Kwarciak
Ukończył administrację na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2010 roku radny Dzielnicy Zwierzyniec. Jest zaangażowany w działania wielu organizacji pozarządowych i inicjatyw społecznych. Był pomysłodawcą utworzenia miejskiego programu budowy chodników. Od wielu lat działa na rzecz ochrony terenów zielonych i poprawy stanu środowiska. Co roku organizuje społeczne akcje sprzątania wałów Rudawy i otoczenia Wilgi.


Smok SLAJD 00

5. Bogdan Smok
Przewodniczący Rady Dzielnicy VI Bronowice. Nauczyciel, wychowawca, trener II klasy judo. Urodzony społecznik, działający na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz seniorów. Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi. Za pracę społeczną na rzecz dzieci otrzymał od Towarzystwa Przyjaciół Dzieci honorowy tytuł „Przyjaciel Dziecka”. Uprawia sport, a w szczególności sztuki walki. Jest ojcem Agnieszki i Bartosza oraz szczęśliwym dziadkiem zauroczonym wnuczkami: Mayą i Sophią.


Z UMK KW2018 2018 09 15 RADNI WSZYSCY ZDJECIA OKREG 3 Pałka SLAJD 00

6. Aneta Pałka
Radna Dzielnicy VIII Dębniki, przewodnicząca Komisji Terenów Zielonych i Ochrony Środowiska, nauczyciel akademicki, pracownik spółki handlowej. Miłośniczka podróży, aktywnego i zdrowego trybu życia. Wymagająca wobec siebie i innych, ceniąca lojalność, kompetencję, tolerancję i poczucie humoru.


SLAJD 00

7. Marzena Ślazyk
Menadżerka, prowadzi własną działalność gospodarczą, współtworzyła jeden z projektów do Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa, który zajął I miejsce w głosowaniu w jednej z krakowskich dzielnic. Jest mamą Asi i Szymona, a jej hobby to film, muzyka, turystyka, kultura i sztuka.


Chamielec

8. Iwona Chamielec
Radna Dzielnicy V Krowodrza. Aktorka z wykształcenia i pasji. Na stałe związana Integracyjnym Teatrem Aktora Niewidomego w Krakowie. Skończyła także politologię i komunikację społeczną. Współorganizatorka wielu akcji charytatywnych na rzecz dzieci z wrodzonymi wadami serca oraz osób niepełnosprawnych, starszych i potrzebujących.


Okręg 4
obejmujący dzielnice
IX (Łagiewniki-Borek Fałęcki), X (Swoszowice)
i XI (Podgórze Duchackie)


SLAJD 00

1. Adam Migdał
Od wielu lat działa w samorządzie. Jest radnym klubu Przyjazny Kraków. Wśród przedsięwzięć, do których się przyczynił są m. in. budowa Centrum aktywnego wypoczynku KS Borek, powstanie Przedszkola nr 95 przy ul. Kościuszkowców czy kontynuacja budowy trzeciej obwodnicy, w tym rozpoczętej budowy Trasy Łagiewnickiej wraz z linią tramwajową. Wspólnie z żoną wychował pięcioro dzieci. Lubi biegać – w wieku 53 lat przebiegł swój pierwszy maraton


SLAJD 002. Michał Starobrat
Absolwent Wydziału Zarządzania AGH w Krakowie. Właściciel Agencji Interaktywnej Webstar. Współtwórca krakowskich struktur partii Nowoczesna. Inicjator akcji propagujących Budżet Obywatelski, „Po drodze z Nowoczesną”, „Mapa potrzeb Krakowa”, „Nowoczesny Patriotyzm”, „Posadź drzewo”, „Kupuję kiedy chcę”. Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia. Żonaty, tata dwojga dzieci.


Kośmider wybrane SLAJD 00

3. Bogusław Kośmider
Już drugą kadencję pełni funkcję Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa, radnym Miasta Krakowa jest od 1994 roku. Współautor reformy krakowskiego mieszkalnictwa, reformy miejskich finansów, współtwórca Karty Krakowskiej. Bankowiec, specjalista od finansów, przedsiębiorca. Jest byłym harcerzem, instruktorem harcerskim, Harcmistrzem. Od wielu lat szczęśliwie żonaty z Ewą, którą poznał w harcerstwie.


SLAJD 00

4. Andżelika Wojciechowska
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego. Radna Miasta Krakowa VI kadencji w latach 2010-2014. Jest dyrektorem zarządzającym w firmie budowlanej. W wolnych chwilach czyta książki, podróżuje po Polsce i świecie, a jej pasją jest tworzenie oryginalnych potraw. Jest mamą syna, Jakuba.


SLAJD 00

5. Małgorzata Potocka
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego, studiowała na kierunku bankowość i finanse. Dyrektor oddziału jednego z banków w Krakowie, realizuje się w działalności społecznej, jest działaczką ruchów i organizacji kobiecych. Jest członkinią Stowarzyszenia „Kuźnica”. Uwielbia podróżować, interesuje się sztuką i ekonomią.


MLECZEK

6. Miłosz Mleczek
Radny Dzielnicy XI Podgórze Duchackie. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego. Działacz i społecznik. Od wielu lat związany z samorządem, także zawodowo. Prywatnie ma ukochanego synka – Stasia. Jest zdobywcą Korony Maratonów Polskich, a bieganie nieustająco jest jego pasją.


SLAJD 00

7. Anna Dunajska
Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji UJ na kierunku: administracja samorządowa. Od 16 lat pracuje w strukturach krakowskiego samorządu. Od 2014 r. jest radną Dzielnicy IV Prądnik Biały. Działa na rzecz ograniczenia nielegalnych napisów i rysunków oraz mowy nienawiści na krakowskich elewacjach. Współpracuje też z organizacjami pozarządowymi i wspiera działania proekologiczne. Jej zainteresowania to psychologia, sprawy społeczne, a ostatnio ćwiczenia na siłowni.


SLAJD 00

8. Dominik Homa
Ukończył politologię na Uniwersytecie Pedagogicznym, jest technikiem elektrykiem i właścicielem firmy elektroinstalacyjnej. Czynnie zajmuję się pracą społeczną na rzecz mieszkańców Krakowa i Kurdwanowa. W obecnej kadencji jest radnym Dzielnicy XI Podgórze Duchackie i przewodniczącym Komisji Sportu i Rekreacji. Współprowadził też szkółkę piłkarską dla najmłodszych mieszkańców Kurdwanowa. Prywatnie jest tatą dwojga dzieci.


Okręg 5
obejmujący dzielnice
XII (Bieżanów-Prokocim) i XIII (Podgórze)


SLAJD 00

1. Artur Buszek
Współzałożyciel Instytutu Monteskiusza. Jest autorem projektów w krakowskim i małopolskim Budżecie Obywatelskim. Koordynator Inicjatywy Tak dla Wilgi, Prezes Fundacji Geoarcheologia.pl, której celem jest popularyzacja i ochrona dziedzictwa kulturowego. Uczestnik i współorganizator wielu wydarzeń o charakterze prodemokratycznym i proeuropejskim. Sekretarz Regionu partii Nowoczesna.


SLAJD 00

2. Jacek Bednarz
Autor dwóch zwycięskich projektów obywatelskich (Budżet Obywatelski Miasta Krakowa 2015 i 2017) dotyczących zagospodarowania coraz piękniejszego Zalewu Bagry. Od wielu lat radny Dzielnicy XIII, a w latach 2006-2010 i 2014-2018 Przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy XIII Podgórze. Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Przewóz, którą wraz z mieszkańcami reaktywował po powodzi w 2010 roku, widząc jak ważne jest współdziałanie i samopomoc lokalna w sytuacji kryzysu.


SLAJD 00

3. Wojciech Wojtowicz
Inżynier, absolwent Politechniki Krakowskiej. Wieloletni Radny Miasta Krakowa. W Radzie Miasta specjalizuje się w dziedzinie infrastruktury i gospodarki. Jest miedzy innymi autorem programu remontów ulic za pomocą „nakładek asfaltowych” oraz programu „małej retencji wód opadowych”. Od lat konsekwentnie pomaga bezdomnym zwierzętom z „Krakowskiego Schroniska”.


Fijałkowska SLAJD 00

4. Grażyna Fijałkowska
Radna Miasta Krakowa i Dzielnicy XII Bieżanów- Prokocim. Jest dyplomowaną nauczycielką. Od wielu lat działa w Towarzystwie Przyjaciół Prokocimia oraz w Klubie Sportowym Kolejarz-Prokocim. Jako działaczka TPP przyczyniła się do wznowienia, po 60 latach, Nagrody Polskiej Akademii Umiejętności im. E. i A. Jerzmanowskich. Jest autorką wielu artykułów i publikacji. Maluje obrazy i od kilkunastu lat przekazuje swoje prace na aukcje charytatywne.


Pabian SLAJD 00

5. Katarzyna Pabian
Radna Miasta od 2010 roku. Wiceprzewodnicząca Komisji Ekologii RMK. Organizatorka wielu koncertów i pikników charytatywnych pod hasłem „Podaruj Uśmiech”. Organizatorka pierwszej w Polsce konferencji dla osób cierpiących na syndrom Retta. Prywatnie uwielbia zimę i sporty zimowe, od dziecka zakochana w górach i w nartach. Ze wszystkich kuchni świata najbardziej lubi polską.


SLAJD 00

6. Zbigniew Kożuch
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UJ, Przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim. W działalności samorządowej, w głównej mierze skupiony na rozwoju infrastruktury sportowej. Prywatnie zainteresowany rynkami finansowymi oraz sportem zarówno jako kibic, jak i zawodnik amator. W 2018 ukończył z sukcesem Cracovia Maraton. W wolnym czasie lubi chodzić z rodziną po górach.


SLAJD 00

7. Anetta Kumala
Od 30 lat związana z Krakowem gdzie wraz z mężem wychowuje dwoje dzieci i prowadzi działalność gospodarczą. W Radzie Miasta Krakowa chciałaby zajmować się kwestiami związanymi z oświatą, ochroną zdrowia oraz ochroną środowiska. Szczególnie interesuje ją rozwój siatki krakowskich żłobków oraz przedszkoli.


SLAJD 00

8. Mieczysław Lasota
Wieloletni radny Dzielnicy XII. Aktualnie w Radzie zajmuje się tematami bezpieczeństwa, infrastruktury i budownictwa oraz sportu i rekreacji. Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi a także pracuje w Zespole Redakcyjnym Gazety Dzielnicowej „Dwunastka”. Działa w klubie sportowym Kolejarz Prokocim. Jego pasją jest działalność społeczna, turystyka, wędkarstwo, polityka oraz sport. Ma dwóch synów oraz dwoje wnuków – Gabrysię i Szymona. Prezes Stowarzyszenia Nowy Prokocim „Przyjaciele” www.stowarzyszenie-przyjaciele.org.


Okręg 6
obejmujący dzielnice
XIV (Czyżyny), XV (Mistrzejowice)
i XVII (Wzgórza Krzesławickie)


SLAJD 001. Kazimierz Chrzanowski
Wieloletni radny Miasta Krakowa i były poseł na Sejm III, IV i V kadencji. Od zawsze związany z Nową Hutą. W Radzie Miasta Krakowa jest przewodniczącym Komisji Mienia i Rozwoju Gospodarczego, pracuje też w komisjach infrastruktury, praworządności oraz ekologii i ochrony powietrza. Za działalność na rzecz dzieci otrzymał Medal im. dr. Henryka Jordana. Uzyskał także Srebrną Odznakę za Zasługi dla Ziemi Krakowskiej. Żonaty, ma dwoje dzieci.


SLAJD 00

2. Wojciech Krzysztonek
Od urodzenia związany z Nową Hutą. Ukończył politologię na Uniwersytecie Pedagogicznym, gdzie obecnie pracuje nad doktoratem. Radny Miasta Krakowa, a wcześniej – radny i przewodniczący Rady Dzielnicy XIV Czyżyny. Członek komitetu organizacyjnego „Nowa Huta. Dlaczego Nie?!”. Jest jednym z założycieli Porozumienia Dzielnic Nowohuckich oraz pomysłodawcą i koordynatorem Czyżyńskiej Akademii Samorządności. Jego pasją jest literatura i piłka nożna. Ma żonę i córkę Kornelkę.


SLAJD 00

3. Łukasz Sęk
Całe życie mieszka w Nowej Hucie. Jest absolwentem dwóch uczelni wyższych Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Akademii Górniczo - Hutniczej. Od 2014 jest Radnym Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie. Angażuje się także czynnie w wolontariat i działania w organizacjach pozarządowych. Jest prezesem Nowohuckiego Klubu Szachowego.


SLAJD 00

4. Wiesława Zboroch
Była radna dwóch kadencji Dzielnicy XVIII. Od dwóch kadencji członek Rady Krakowskich Seniorów. Inicjatorka wielu akcji mających na celu pomoc ludziom potrzebującym wsparcia. Założycielka Klubu Aktywnych Kobiet. Miłośniczka i propagatorka krakowskich tradycji.


Z UMK KW2018 2018 09 15 RADNI WSZYSCY ZDJECIA OKREG 6 Hohenauer wybrane SLAJD 00

5. Marek Hohenauer
Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracuje w korporacji na stanowisku menedżera. Samorządowiec, był radnym Dzielnicy XV Mistrzejowice oraz radnym Miasta Krakowa. Inicjator budowy i remontu boisk szkolnych na terenie Nowej Huty. Pomysłodawca wybudowania Skate Parku na terenie Mistrzejowic oraz hali sportowej przy III LO im. Jana Kochanowskiego. Działacz społeczny i sportowy. Jest żonaty i ma dwoje dzieci.


SLAJD 00

6. Martyna Nowakowska
Zaangażowana krakowianka, aktywna działaczka społeczna. Zawodowo zajmuje się marketingiem, jest menadżerem w branży szkoleniowo-hotelarskiej. Certyfikowana mediator sądowa i ekspertka ds. prawnych. Czynnie współtworzy organizację Rotary International w Polsce.


SLAJD 00

7. Joanna Marcela
Ukończyła Krakowską Szkołę Wyższą im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na Wydziale Prawa i Administracji. Obecnie zajmuje stanowisko kierownicze firmie zajmującej się min. tworzeniem i wdrażaniem oprogramowania dla jednostek administracji samorządowej. Jest inicjatorem i Wiceprezesem Stowarzyszenia Rozwoju Edukacji i Kształcenia „Razem w Przyszłość”. Prywatnie jest mamą 9,5-letniej córeczki oraz 10 – miesięcznego synka.


SLAJD 00

8. Katarzyna Opoczka
Absolwentka ekonomii i teatrologii. Krakowianka z urodzenia, od 15 lat związana z Nową Hutą. W .Nowoczesnej pełni funkcję wiceprzewodniczącej Koła Nowa Huta, jest też członkiem Rady Regionu. Od ponad ośmiu lat realizuje projekty międzynarodowe w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, w ramach których współpracowała z samorządami w niemal całej Europie. Obecnie kieruje projektem z zakresu dziedzictwa kulturowego. Prywatnie mama ośmiolatka.


Okręg 7
obejmujący dzielnice
XVI (Bieńczyce) i XVIII (Nowa Huta)


SLAJD 00

1. Jacek Majchrowski
Prezydent Miasta Krakowa od 2002 roku. Prawnik, wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się historią doktryn politycznych i prawnych oraz najnowszą historią polityczną Polski. Zastępca przewodniczącego Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa, członek Polskiego Towarzystwa Historycznego, działa także w Polskim Towarzystwie Nauk Politycznych. Od ponad czterdziestu dwóch lat ma tę samą żonę. Jest dumnym ojcem dwóch synów oraz jeszcze dumniejszym dziadkiem dla wnuka i wnuczki. Jego hobby to falerystyka, czyli zbieranie odznaczeń – szczególnie tych, z okresu walk o niepodległość. Więcej na stronie http://majchrowski.pl/index.php/o-mnie .


Gabryś SLAJD 00

2. Nina Gabryś
Ukończyła Historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Stypendystka
Narodowego Centrum Kultury i międzynarodowego programu „Humanity in Action”. Współpracowała m. in. z Wydawnictwem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa i Fundacją Miasto Literatury. Wiceprezeska Stowarzyszenia „Sto Lat Głosu Kobiet”. Członkini zarządu regionu partii Nowoczesna w Krakowie. Na co dzień pracuje jako projektantka wystaw edukacyjnych dla instytucji kulturalnych i muzeów.


SLAJD 00

3. Sławomir Pietrzyk
Absolwentem Wydziału Prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest dziennikarzem z ponad 40-letnim stażem oraz nauczycielem – wykonuje oba zawody. Jest redaktorem „Głosu Tygodnika Nowohuckiego”. Członek Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Radny Miasta Krakowa IV, VI i VII kadencji. Jest tatą Marcina. Wspólnie z żoną Bernardą wędrują szlakami górskimi i zbierają grzyby.


SLAJD 00

4. Bogumiła Drabik
Od ponad 40 lat mieszkanka Nowej Huty. Radna Dzielnicy XVIII -Przewodnicząca Komisji
Mieszkalnictwa, Rodzin, Zdrowia oraz Osób Niepełnosprawnych i Polityki Senioralnej. Działa w Radzie Krakowskich Seniorów. Mężatka, mama dorosłej córki. Uwielbia spacery ze swoim ukochanym psem. Jej hobby to polityka i zdrowie. W wolnych chwilach słucha jazzu i czyta biografie.


SLAJD 00

5. Jerzy Woźniakiewicz
Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. W latach 2006-2014 radny Miasta Krakowa. Od lat związany z Nową Hutą i samorządem dzielnicowym. Jako przewodniczący Dzielnicy XIV współtworzył Porozumienie Dzielnic Nowohuckich. Autor projektu „Krakowska Sieć AED IMPULS ŻYCIA”. Współzałożyciel Muzeum Ratownictwa w Krakowie. Ma dwóch nastoletnich synów. Interesuje się nowymi technologiami, a w wolnych chwilach fotografuje i uprawia strzelectwo sportowe.


SLAJD 00

6. Marcin Bzyk-Bąk
Wokalista formacji WU-HAE. Artysta i aktywista walczący o zmianę niekorzystnego wizerunku Nowej Huty. Angażuje się w inicjatywy ekologiczne i pro-zwierzęce. Wspólnie ze Z. Wodeckim nagrał piosenkę „Pozwól mi oddychać” poruszającą problem smogu. Stworzył pierwszy ogródek jarzynowy przy SP nr 105, by zachęcić dzieci do zdrowego odżywiania. Walczy o utworzenie Ośrodka Rehabilitacyjno -Leczniczego dla dzikich zwierząt oraz grzebowiska. Organizator festiwalu Nowa Huta Alternative wspierającego promowanie młodych artystów.


SLAJD 00

7. Edyta Nowak
Krakowianka. Ma wykształcenie wyższe medyczne oraz z zakresu bezpieczeństwa narodowego. Studiowała marketing i zarządzanie na AGH a obecnie kończy podyplomowe studia pedagogiczne. Od roku 1999 prowadzi zakład opieki zdrowotnej w Nowej Hucie, którego jest właścicielem i kierownikiem.


SLAJD 00

8. Lech Kucharski
Lekarz, obecnie kieruje gruntowanie zmodernizowanym Oddziałem Chorób Wewnętrznych Specjalistycznego Szpitala im. S. Żeromskiego w Nowej Hucie, z którą jest związany od urodzenia. Członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Towarzystwa Internistów Polskich. Wyróżniony m. in. w konkursie „Profesjonaliści Forbesa 2012 – Zawody Zaufania Publicznego", Odznaką Honorową Ministra Zdrowia. Członek Rady Społecznej Szpitala im. G. Narutowicza. Żonaty z Alicją, ma 2 synów, synowe i 3 wnucząt Jasia, Tomka i Jagódkę. Hobby to koszykówka i narciarstwo.


 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok