Co przyciąga do Krakowa jak magnes? Co sprawia, że nie chcemy żyć nigdzie indziej i czujemy się jak u siebie? Moim zdaniem, to jakość i komfort życia. Mieszkańcy innych polskich miasta zazdroszczą nam naszego dziedzictwa, uroku zabytkowego centrum miasta, Kazimierza, Podgórza, atmosfery Nowej Huty. My chcemy czegoś więcej – żeby miasto było zielone, czyste, z zadbanymi terenami rekreacyjnymi i czystym powietrzem.

 

Najciekawsze punkty programu:

 

  • Nowe Planty Podgórskie – zagospodarowanie terenów pod park w sąsiedztwie nowego szpitala uniwersyteckiego oraz połączenie w całość ścieżkami dla pieszych, rolkarzy i rowerzystów podgórskich parków, dzięki czemu powstanie zielony pierścień o powierzchni ok. 140 ha. Podobne zielone ciągi uzyskamy też w Nowej Hucie, na Prądniku Białym i Czerwonym, wzdłuż Wisły oraz łącząc Zakrzówek ze Skałkami Twardowskiego.
  • Budowa hali wyposażonej w filtry i odpowiednio doświetlonej do uprawnia sportów w sezonie jesienno-zimowym bieżniami dla biegaczy i rolkarzy, siłownią, miejscem do odpoczynku wśród zieleni. Wszystko odpowiednio doświetlone, by zwalczać zimową chandrę.
  • Zakupy autobusów elektrycznych dla MPK by jak najszybciej osiągnąć poziom ok. 20 proc. autobusów elektrycznych.
  • Wprowadzenie grantu dla mieszkańców, którzy podejmą się pielęgnacji i urządzenia niewielkich miejskich skwerów, obecnie zaniedbanych, a mogących służyć okolicznym mieszkańcom.

Zobacz wszystkie punkty programu w dziale M jak Miasto w pdf


Przez ostatnie kilkanaście lat zmieniło się nie tylko nasze miasto, ale także my sami. Jeszcze kilkanaście lat temu mieszkańcy najważniejsze decyzje pozostawiali urzędnikom i radnym. Dziś zdziwienie budzi informacja, że w konsultacjach społecznych przed ważną decyzją brało wtedy udział np. 30 osób. Teraz to nie do pomyślenia. Jak potrzebna jest rozmowa dobitnie pokazuje Miejskie Centrum Dialogu, które stało się miejscem rzetelnej debaty o najważniejszych sprawach miasta. Chcę ten dialog rozwijać. 

Pod hasłem „mieszkańcy” rozumiem też ofertę skierowaną do tych z nas, którzy wymagają większej troski i uwagi, jak osoby starsze, niepełnosprawne, dzieci i młodzież. Podejmowane w ostatnich latach wyzwania pokazują, że wdrażane rozwiązania cieszą się uznaniem mieszkańców. Uwzględniając dotychczasowe doświadczenia zamierzam rozwijać te, które wpłyną na poprawę jakości życia krakowian.

Zobacz wszystkie punkty programu w dziale M jak Mieszkańcy w pdf
 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok